Turanj

0
1690

Pokud chcete dovolenou trávit daleko od přeplněných pláží a městského ruchu, ale být stále v centru dění, je malé letovisko Turanj pravým místem pro Vás. Toto malé městečko obývá pouhých 1200 obyvatel, je však poblíž města Biograd. Nedaleká promenáda podél pláže zvaná Lugo Mare a možnost koupání Vás zajisté zaujme. Přestože jsou pláže kamenité či tvořené drobnými oblázky, zajisté v nich naleznete zalíbení. Vhodné jsou zejména pro rodiny s malými dětmi díky pozvolnému vstupu do moře.

ZAJÍMAVOSTI

Zajímá-li Vás historie, naleznete zde kostel sv. Marie, či na nedalekém ostrově kostel sv. Andrije. Největším lákadlem je však pravděpodobně kostel Gospi od Karmela z 15. století, kde se během turistické sezony konají veřejné oslavy.

Na výlety můžete vyrazit na blízké ostrůvky půjčenou lodí, a strávit tak den v panenské přírodě, nebo můžete využít služeb přímo v Turanj. Nechybí zde ubytování, restaurace, ale ani směnárna. Pokud se ovšem už rozhodnete pro cestování, doporučíme Vám nedaleký národní parky Kornati, Telašcica a Krka, za zmínku stojí i velké sladkovodní Vranské jezero. To je největším sladkovodním jezerem v Chorvatsku o celkové ploše dna 30 m2. Je vyhledáváno nejen pro rekreační účely, ale zalíbení v něm naleznou i vášniví rybáři-je možno zakoupit rybářské lístky.

LEAVE A REPLY