O PRŮVODCI

Zveřejněním beta verze našeho Chorvatského pilota si plníme dávný sen, mít průvodce, který by v sobě integroval jak nautické informace pro kapitány – tedy jak tam doplout a zakotvit – tak turistické informace pro posádku – co se tam dá vidět.

Cesta k verzi, byť jde o verzi light popisující jen část středního Jadranu, byla dlouhá a trnitá a ani se neptejte, jak dlouho jsme na tom pracovali a kolik systémů jsme zakoupili, vyzkoušeli a zavrhli. No prostě krystalizovalo to dlouho a i to, co vidíte dnes, považujeme jen za začátek cesty. Momentálně používáme googlemaps, které i když takový nedávají komfort, jaký bychom chtěli, jsou jednoduché a přehledné.

Princip je jednoduchý. Na mapě si vyberete zátoku, molo nebo marínu a kliknutím se dozvíte další informace. Kliknte-li na symbol ostrova, získáte taktéž další informace včetně odkazu, který vede na samostatnou ostrovní stránku. Mezi geobody lze samozřejmě vyhledávat a protože jsou řazeny do vrstev, můžete si je filtrovat na ostrovy, maríny, zátoky, mola. Připravujeme vrstvu s benzínovými stanicemi.

Jadran je obrovský a sami to zvládáme těžko. Přivítáme jakékoliv připomínky, jakékoliv další informace, fotografie lokalit a tak podobně. Staňte se přispěvovateli, napište nám své zkušenosti s restauracemi, kotvením, s marínami – prostě vše, co myslíte, že by mohlo všechny jachtaře zajímat.

Pište buď tady vpravo pomocí formuláře, nebo na mail jaroslav@ifp-publishing.cz

Jarda a Terka a zbytek crew