Tribunj

0
2569

Městečko Tribunj (cca 1500 obyvatel) bylo založeno uprchlíky z okolních vesnic na malém ostrůvku, který byl však nedaleko poté spojen s pevninou kamenným mostem. Jako mnoho městeček na Chorvatském pobřeží je známé pro svůj rybolov a pěstování oliv.

NAUTIKA

ZAJÍMAVOSTI

První písemný doklad o městě je z roku 1463, i tak zde ovšem není nouze o historické památky. Kostel sv. Mikuláše z 15. stol nebo kostel Nanebevzetí panny Marie (19. stol) nejsou zdaleka jedinými lákadly pro milovníky historie. Město bylo totiž pro svou strategickou polohu často napadáno Turky, proto zde najdeme pevnost Jurjevgrad na kopci sv. Nikolaj ze 17. století.

Přestože městečko dnes již žije především z turistického ruchu, je zde jedna rybářská zvláštnost. Místní kotviště se po návratu rybářů promění v trhy, kde si můžete koupit rybu přímo z paluby rybářské lodi. Městečko je známé také nesčetnými úzkými uličkami.

Přestože zde nenalezneme žádné hotely, o ubytování nebudete mít nouzi. Četné apartmány různých kvalit a cenových kategorií nabídnou ubytování nejednomu turistovi, který si zde oblíbil četné pláže. Podle některých měření je zde moře dokonce nejčistší na celém Jadranu!

Pokud Vás tedy lákají letní teploty 35-40 stupňů (cca 27 stupňů mořská voda) a nechcete být přímo v centru dění, je Tribunj město pro Vás. Centrum turistických radovánek naleznete v nedalekém městě Vodice, od kterého byl Tribunj oddělen až v roce 2006.

Místní marína uspokojí mnoho jachtařů. Je zde 250 míst pro ukotvení a 150 míst na souši.

SHARE
Previous articlePirovac
Next articleVodice

LEAVE A REPLY