Pirovac

0
1847

Malé, klidné městečko na pobřeží Jaderského moře, to je vizitka Pirovacu. Ač se původně jmenovalo Zloselo, čili zlá vesnice, nenechte se odradit! Necelých 2000 obyvatel zde pěstuje víno a fíky, nebo se věnuje rybolovu. Přesto že je to skvělá pobřežní destinace, místo zatím nebylo přespříliš zkaženo cestovním ruchem a uchovává si proto jakousi nevinnost.

 

NAUTIKA

ZAJÍMAVOSTI

Vesnice zažila největší rozvoj v 15. a 16. století, kdy poskytla útočiště uprchlíkům během Turecké invaze do dnešního Chorvatska. Přestože i zde nalezneme stopy války o nezávislost a Druhé světové války, nechybí tu ani kulturní památky. Za zmínku stojí především kostel sv. Jiří, postavený v 16. století a v 18. století přestavěn do barokního stylu. Na nedalekém ostrově st. Stephen se nachází zbytky Františkánského kláštera.

Přestože město je nováčkem v oblasti cestovního ruchu, je až s podivem, že zde nalezneme více než 2500 volných lůžek na přespání! Nouze není ani o překrásné pláže. Pláž Lolic dokonce dostala modrou vlajku, což je prestižní ekologické ocenění za čistotu a sociální vybavenost pláže.

 

SHARE
Previous articleDrage
Next articleTribunj

LEAVE A REPLY