Petrčane

0
1521

Petrčane je mladá, pouhých 900 let stará vesnička na pobřeží Chorvatska, ležící mezi dvěma poloostrovy, jmenovitě Punta Skala a Punta Radman. Původně zemědělská a rybářská obec, která nabízí domov pouhým šesti stům obyvatel, se stala v posledních letech oblíbenou turistickou destinací.

NAUTIKA

 

ZAJÍMAVOSTI

Nachází se pouhých 13 km od většího města Zadar, kam je možné dojíždět za zábavou. Koupání je zde možné na asi dvoukilometrové pláži, nebo na okolo ležících menších oblázkových a kamenitých plážích. Zvláštní atrakci zde skýtá vodní pólo v teplé mořské vodě. I přes turistickou sezonalitu je zde moře velmi čisté, a to vlivem mořských proudů.

Zajímá li Vás historie, můžete zde najít kostel sv. Bartoloměje z 12. století. Ten byl sice v 19. století přestavěn, stále je však hodnotnou historickou památkou.

Petrčane má pro turisty velmi vhodnou polohu, blíže většími městu Zadar, a stále je odsud možno pořádat výlety do nedalekého národního parku Kornati. Kornatský národní park je tvořen dvěma třetinami Kornatských ostrovů, a byl zřízen r. 1980. Chcete-li se o Kornatských ostrovech dozvědět více, informace naleznete zde.

Z ubytování můžeme jmenovat známé letovisko Punta Skala, které má dva hotely a nachází se pouhých 19 km od Zadarského letiště. Mimo to zde nalezneme moderní obchody a prázdninovou zábavu pro celou rodinu. Neméně známým je hotel Pinija na jižním kraji obce.

SHARE
Previous articleZaton
Next articleZadar

LEAVE A REPLY